Vodácke preteky na Laborci

Laborec : Humenné - Strážske

Dátum : 6.6.2015          Autor : Ján Hudák

Fotogaléria >>>
Občianské združenie Návraty Michalovce a Alcea – požičovňa lodí zorganizovali vodácke preteky na Laborci. Na trati dlhej 10 kilometrov súťažilo v 1. Ročníku pretekov 15 lodí – dvojmiestnych kanoe. Kajakári sa súťaže nezúčastnili. Správca toku zabezpečil nadlepšenie prietoku na 130 cm na vodočte v Humennom, čím boli vytvorené optimálne podmienky na súťaženie. Pretekári hromadne vyštartovali o 13.00 hodine od Zimného štadióna v Humennom.

Prvé lode nasadili šialené tempo, takže v polovici trate predbehli aj vlnu vypustenú z hate v Humennom. Cieľ bol v Strážskom Krivošťanoch. Posádka Zaremba, Šípoš dosiahla čas 1:06:57 čím vytvorila prvý traťový rekord. V slnečnom počasí získali všetci účastníci základný bronzový nádych najrýchlejší aj vecné odmeny, ktoré venovali sponzori pretekov – GVP, spol. s.r.o. Humenné a Bufet pri nemocnici. Vynikajúce halaszlé ponúkol v cieli pretekárom aj organizátorom Jožko Kozár zo Strážskeho.